list miłosny do Famary 0
list miłosny do Famary

List miłosny do Famary to kolejna praca graficzna artystki którą zaprosiliśmy do tego, by stworzyła coś dla nas. Poniżej kulisy powstania tej cudownej ilustracji jaka dostępna jest w naszym sklepie :-)

"Famara to moje ulubione miejsce na Wyspach Kanaryjskich. To ogromna plaża położona na północy Lanzarote, po prawej stronie zamknięta wysokim, spektakularnym klifem. Bardzo wietrzna i przez to większość roku w ogóle nienadająca się ani na opalanie ani kąpiel w oceanie. To moje ulubione miejsce bo jego skala mnie relaksuje, ta ogromna pusta przestrzeń przed Tobą wypełniona wyłącznie wiatrem i wodą w połączeniu z tym szalonym klifem sprawia ze czuję się mała i nieważna a ja bardzo lubię czuć się mała i nieważna, to to samo uczucie które masz kiedy starasz się zrozumieć ogrom kosmosu i jak szybko długość Twojego życia znika porównana z długością życia gwiazd. To miejsce mnie uspokaja bo każdy problem jaki myślisz że masz też staje się mały i też ma krótkie życie. 

Chciałam pokazać Famarę w nocy żeby mieć pretekst do połączenia jej z gwieździstym niebem. Pierwszy raz umieściłam w ilustracji faktyczną konstelację gwiazd - Orion. Ten gwiazdozbiór ciekawi mnie od zawsze ale ostatnio jest o nim głośno również w świecie naukowym bo jego częścią jest widoczna gołym okiem Betelgeza, gigantyczna czerwona gwiazda która jest już w jesieni swojego życia, lada chwila może wybuchnąć (mam nadzieję, że już dawno wybuchła i tylko czekam aż światło tej eksplozji do nas dotrze) stając się supernową. Jest to zjawisko które od zawsze chciałam zobaczyć.

Oto mój list miłosny do Famary."

Paulina Mocna

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl